תכנית הלימודים

תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים

המכון נותן מענה לכל אברך, כמו גם בעל עסק, הטרוד בעמל יומו ומעוניין בלימודי הלכה באופן סדיר ו/או בהוצאת סמיכה, באמצעות תכנית הלימודים מותאמת אישית ומערך שיעורים מסודר הכולל דפי סיכום וחזרה, דפי עזר ומצגות.

הקורסים מתקיימים אחת לשבוע (למעט איסור והיתר במתכונת 'היכל שלמה' המתקיים פעמיים בשבוע) בשעות הערב. החומר כולו ערוך לפי המפגשים השבועיים וניתן בו מספר דגשים.

א. הפשטת הנושא הנלמד:

החומר נעים לקריאה, כל המילים הקשות תורגמו והנושאים המורכבים הוסברו על מנת שאף אברך לאחר יום עבודה ארוך וכן אברכים ללא רקע לימודי ישיבתי יוכלו להבין את חומר הלימודים כולו.

ב. תוכן וסיכום:

על מנת שניתן יהיה לזכור את מהלך השיעור ולחזור עליו לבד בבית, הושם דגש על סיכום קצר ומקיף של כל מהלך השיעור כמו כן נערכו דפי עזר וטבלאות.

ג. המחשות:

אינה דומה שמיעה לראיה ולעיתים מושגים קשים ולא מוכרים לא נקלטים אצלנו במלואן, זהו תפקידן של המצגות הממחישות באופן ויזואלי את המושגים הקשים ואף מגישים בצורה חוויתית סיכום לחומר הנלמד כולו.

ד. הלכה למעשה:

בעריכת החומרים השקענו רבות בהבאת פסקי אדמוה"ז ואף בחלקים בהם לא נמצא בידינו שו"ע של אדמוה"ז, ליקטנו את פסיקותיו השייכים להלכות אלו מתוך החלקים הקיימים וכמו כן שמנו דגש על פסיקות רבני חב"ד בשאלות היום יומיות.